Kłobucka szkoła pokazała swoje atuty

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku odbył się dzień otwarty. Śmiało można przyznać, że szkoła zaprezentowała się bardzo dobrze, a na przybyłych gości czekały liczne atrakcje.

Podczas uroczystego otwarcia, tuż po godzinie 15.00, gości przywitali m.in. burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski, oraz dyrektor placówki, Paweł Kotkowski. Część oficjalna odbyła się na gimnazjalnej hali sportowej, która jest jedynym takim obiektem w Kłobucku. Wśród atrakcji, które tam miały miejsce, znalazły się występy przygotowane przez przedszkolaków, na scenie pojawili się również gimnazjaliści, którzy zaprezentowali swoje talenty muzyczne, a prawdziwy popis dała nasza Mistrzyni Świata w tańcu towarzyskim, Magdalena Dederko. Ciągle jeszcze uczennica kłobuckiego gimnazjum, pokazała swoje niezwykłe umiejętności wraz z Kacprem Pawłowskim. Nie zabrakło również pokazu Taekwon-do.
Niezwykle ciekawie wyglądała wycieczka po klasach, gdzie uczniowie wraz ze swoimi pedagogami przygotowali wiele interesujących atrakcji. Od gier, rebusów, zagadek, spotkań z literaturą, po możliwość zobaczenia teatrzyku, czy też ciekawych doświadczeń związanych z fizyką, biologią, czy chemią, które pod okiem nauczycieli zaprezentowali oczywiście gimnazjaliści.
Frekwencja była naprawdę wysoka, co może cieszyć organizatorów. Wśród gości pojawiło się wielu rodziców ze swoimi pociechami. Nie lada gratką była dla nich darmowa zabawa na tzw. “dmuchańców”.
Ktoś może zapytać, “po co organizować dzień otwarty, skoro gimnazja mają być likwidowane?”. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: Już wkrótce w związku z reformą oświaty, kłobuckie gimnazjum ma zostać przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3. Siłą rzeczy, gimnazjum chciało pokazać swoje atuty, które mogą być czynnikiem decydującym o tym, do której z podstawówek wysłać swoje dziecko. W końcu mimo ustalonych odgórnie obwodów, to rodzic będzie miał decydujący głos w tej sprawie. Taki dzień otwarty w gimnazjum nie jest jednak niczym nowym. Podobne wydarzenie odbywa się tam co roku.
Dyrektor w rozmowie z nami przyznał, że szkoła chciała zaprezentować mocne strony placówki. Jakie są jej największe atuty według Pawła Kotkowskiego?
To przyjazne miejsce dla dzieci. Nie będę odkrywał Ameryki jeśli powiem, że ogromnym atutem szkoły jest infrastruktura. To najmłodsza taka placówka w naszym mieście. Sale są dosyć przestronne, duże. Mamy naprawdę dobrze wyposażone pracownie. Będziemy dostosowywać pierwsze piętro dla klas pierwszych, czwartych. Nie mogę nie wspomnieć o zaadaptowanej do zająć Taekwon-do sali gimnastycznej. Są tam maty, lustra, wszystko o czym można zamarzyć przy zajęciach bez piłki. Oczywiście niewątpliwym atutem jest także hala sportowa, która tętni życiem przez cały rok – mówił Kotkowski.

Dodajmy jeszcze, że w szkole znajduje się także kiosk, w którym sprzedawana jest zdrowa żywność. Prawdziwe smakołyki można było także dostać w trakcie niedzielnego popołudnia. Bufet cieszył się sporym zainteresowaniem.
Wokół reformy oświaty, która została wprowadzona przez obóz rządzący w kraju, już zdążyło pojawić się sporo kontrowersji. Z podobnym problemem muszą mierzyć się niemal wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja w Polsce i oczywiście urzędy gmin, pod które podlegają placówki. Dyrektor jest jednak dobrej myśli.
Uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Współpraca wygląda coraz lepiej. Spotykamy się z rodzicami. Wiadomo, że są pełni obaw. Dopiero teraz dociera do nich gdzie mogą posłać swoje dzieci. Myślę, że pozytywna rozmowa i współpraca pozwoli przebrnąć przez tą reformę – powiedział Kotkowski.

Słowa uznania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację dnia otwartego w kłobuckim gimnazjum. Każdy stanął na wysokości zadania, tak uczniowie, jak i pedagodzy oraz rodzice.
Co do reformy, to mamy nadzieję, że uda się ją przeprowadzić jak najsprawniej, w końcu wszystkim powinno zależeć na tym, by nasza edukacja stała na jak najwyższym poziomie.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

[srizonfbalbum id=5]
Miejska TV