Wojownik zdobywa Słowację!

Niemal chwilę po wielkim sukcesie w Pucharze Polski Juniorów zawodnicy Klubu Sportowego Wojownik wyjechali na turniej na Słowację. Jubileuszowa 15. edycja turnieju Prešov Open 2017 zgromadziła ponad 220 zawodników z całej Europy z wszystkich kategorii wiekowych.

Indywidualnie rozegrano pojedynki w układach formalnych, technikach specjalnych i testach siły, drużynowo zaś w układach oraz walkach.
W sumie z turnieju do Kłobucka przyjechało 40 medali (15 złotych, 12 srebrnych oraz 13 brązowych). W ten weekend nie było słabych pojedynków. Wielokrotnie w walkach finałowych spotykali się Wojownicy i rywalizowali między sobą. Tak zdarzyło się w przypadku konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich (Zuzanna Tomczyk pokonała Aleksandrę Koszczyk), walk mężczyzn w kategorii do 62 kg (Maciej Frydrych pokonał Kacpra Psuja) oraz walk kobiet do 60 kg (Kinga Kantor musiała uznać wyższość Aleksandry Koszczyk).

Świetną formą popisał się Dawid Gałuszka, który był bezkonkurencyjny w walkach do 56 kg. Dużo medali zdobyli również młodsi zawodnicy. Złote medale zdobyli Oliwer Grabek i Mikołaj Stępień, dla których był to pierwszy start na zawodach. Świetny debiut w kategorii walk zaliczyła Wiktoria Sawicka oraz Alicja Herudzińska w kategorii układów (obydwie przywiozły złoto).

W kategorii do 14 lat złoty medal przywiózł Gabriel Grabek (konkurencja walk) który pokonał kolegę klubowego Bartka Kurzacza. Wisienkę na torcie stanowił złoty medal w konkurencji walk drużynowych zdobyty przez juniorów (w skład drużyny weszli Kacper Psuj, Maciej Frydrych, Hubert Gloc, Dawid Gałuszka oraz Mateusz Pawłowski). W klasyfikacji medalowej Klub Sportowy Wojownik zajął 2 lokatę.

Trener Artur Osuchowski jest bardzo zadowolony z modyfikacji systemu szkolenia wprowadzonego w styczniu 2017 roku. Pozwala on na utrzymanie równej, ale bardzo wysokiej formy podczas zawodów. Poza rewelacyjnym startem juniorów, wielkim optymizmem napawa dyspozycja naszych młodszych grup. Mimo debiutu na tak wielkiej imprezie, przywieźli ogrom uczciwie wypracowanych i zasłużonych medali. Promocja naszego regionu, którą realizujemy m.in. przez starty na zawodach już dawno wykroczyła poza województwo i kraj, co pokazują świetne starty w Budapeszcie oraz w Preszowie.

Materiał nadesłany przez K.S. Wojownik Kłobuck.

20170312_141059 (Copy)

20170312_133937 (Copy)

17273760_1878210779102398_1135981106_o (Copy)

Miejska TV