Nowe oblicze kłobuckiego szpitala

Szpital Rejonowy w Kłobucku zmienia się na lepsze. Zdecydowanym skokiem jakościowym jest oddanie do użytku nowej izby przyjęć. Całość inwestycji wyniosła ponad 2 miliony złotych.

Prace budowlane trwały rok, ale w końcu mieszkańcy powiatu kłobuckiego, a przede wszystkim przyszli pacjenci, doczekali się końca ważnej inwestycji. Przy Szpitalu Rejonowym w Kłobucku powstała nowoczesna izba przyjęć. Trzeba przyznać, że świetnie prezentuje się już sama recepcja. W nowym obiekcie znajdują się znakomicie wyposażone pomieszczenia, w tym oddział intensywnej terapii. Zbudowano także profesjonalny podjazd dla karetek pogotowia, który składa się z zamykanych z obu stron bram. Zamontowano tam również nawiewy ciepłego powietrza.

Po uroczystym otwarciu izby, rozmawialiśmy ze starostą Henrykiem Kiepurą.
Zadanie realizowaliśmy z własnych środków Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, bo nie było możliwości zdobyć dofinansowania zewnętrznego w tym przypadku. Decyzja o tym, że należy zbudować tę izbę zapadła już dwa lata temu. Takie były wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia. Musieliśmy się dostosować do tych wymogów – mówi Kiepura
Teraz wiele się potwierdziło przy ustalaniu sieci. Są w niej szpitale, które mają SOR, lub izbę przyjęć. Mieliśmy izbę, ale można powiedzieć, że była jeszcze z dawnej epoki. Teraz wszystko wygląda nowocześnie, wreszcie można powiedzieć, że to XXI wiek – dodaje starosta.

Na uroczystym otwarciu nowoczesnej izby przyjęć pojawiło się wielu oficjeli wśród których nie zabrakło dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, Joanny Maruszyk. To właśnie dyrektor oprowadziła wszystkich po nowym obiekcie. Gospodarzami byli rzecz jasna starosta kłobucki, Henryk Kiepura, wicestarosta Maciej Biernacki oraz pozostali członkowie zarządu powiatu, czyli Krzysztof Nowak, Józef Borecki i Tomasz Majchrowski. Wstęgę przecinał także przewodniczący rady powiatu, Zbigniew Pilśniak. Nie zabrakło także byłego dyrektora ZOZ-u Mariana Nowaka. To za jego kadencji zabezpieczono środki na ten cel, przygotowano projekt, a także rozpoczęto budowę obiektu, przez co wkład jego osoby w powstanie nowej Izby Przyjęć był bardzo duży.

Na wydarzeniu obecni byli poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Gawron, burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski, przewodnicząca rady gminy Danuta Gosławska, wójtowie z powiatu, przedstawiciele NFZ, lekarze, ordynatorzy, personel, a także ci, którzy na co dzień współpracują z ZOZ-em. Placówkę poświęcił ks. prałat Wiesław Korpeta z parafii Św. Marcina w Kłobucku.
Burmistrz Kłobucka przekazał w prezencie szpitalowi nowy elektrokardiograf.

Inwestycja ZOZ-u wyniosła ponad 2 miliony złotych. Już od poniedziałku mają być przyjmowani w nim pacjenci.

Przypomnijmy, że szpitale w Kłobucku i Krzepicach znalazły się w tzw. sieci, co jest świetną wiadomością biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia, z których wynikało, że niepewny los czeka zwłaszcza placówkę z Krzepic. Jak się później okazało, reforma nie taka straszna jak ją malowali – przynajmniej dla naszego powiatu.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

img_5733

img_5692

img_5695

img_5696

img_5699

img_5702

img_5709

img_5714

img_5765

img_5769

Miejska TV