Kolejny przegląd artystyczny za nami!

Uczniowski Amatorski Przegląd Artystyczny Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłobuckiego to konkurs, zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku. Wzięło w nim udział ponad 80 uczniów z pięciu szkół gimnazjalnych oraz czterech szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w trzech kategoriach: PIOSENKA, TANIEC I TEATR.

Była to już VIII edycja przeglądu. Pierwszy dzień UAPA to zmagania konkursowe. Upływały one pod hasłem „Szczęście trzeba rwać, jak majeranek”. W tym roku słowa Agnieszki Osieckiej stanowiły źródło inspiracji dla artystów.
Wybór laureatów nie był łatwy, jednak profesjonalni jurorzy, oceniający występy w każdej kategorii, spisali się doskonale.

Miejsce pierwsze w kategorii piosenka wśród uczniów szkół gimnazjalnych wyśpiewała wyćwiczonym, dźwięcznym głosem Natalia Pabiś – uczennica Gimnazjum w Opatowie, drugą lokatę zdobyła Marta Desperak również z Gimnazjum w Opatowie, miejsce trzecie zajął Kacper Wydmuch z Gimnazjum w Parzymiechach. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Bryła z Gimnazjum we Wręczycy Wielkiej.

W tej samej kategorii, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, najlepsza była Dominika Janic z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Oczarowała wszystkich perfekcyjnym wykonaniem trudnej wokalnie piosenki „Tylko w moich snach”. Równie pięknie zaprezentowała się grupa wokalna
z Zespołu Szkół w Krzepicach, która wywalczyła drugie miejsce. Wiktoria Ladra z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku zdobyła trzecią lokatę.

W kategorii teatr niepokonani byli uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Grupa teatralna „Hybryda” w składzie: Wiktoria Galle, Wiktoria Sakowska, Marek Borecki zaprezentowała się w sztuce pana Jacka Getnera pt. „Pożądanie w cieniu pokrywki”. Miejsce drugie zajęła grupa teatralna z Zespołu Szkół w Krzepicach. Jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia (miejsca trzeciego nie przyznano) dla grup teatralnych z Gimnazjum w Krzepicach oraz Gimnazjum w Parzymiechach. Uczniowie zaprezentowali się w bardzo zróżnicowanym repertuarze, wykazali się zarówno umiejętnościami aktorskimi, dramatycznymi, jak i ogromnym poczuciem humoru.

Swoje umiejętności taneczne najlepiej zaprezentowała grupa z Zespołu Szkół w Krzepicach. Zespół taneczny „eLO BRONEK” połączył w bardzo przemyślany i zabawny sposób dancehall
i hip hop z elementami zumby. Na drugim miejscu uplasowała się grupa taneczna z Gimnazjum we Wręczycy Wielkiej, a na trzecim Amanda Skotalczyk z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku ze swoim partnerem Michałem Schultzem.

Podczas Gali Finałowej w drugim dniu przeglądu laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego oraz jeszcze raz zaprezentowali się przed publicznością licznie zgromadzoną w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, który był współorganizatorem imprezy.

Laureatom, nagrody wręczali: p. Maciej Biernacki – Wicestarosta Kłobucki, p. Krzysztof Nowak – Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego, p. K. Ściebura – Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, p. Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku.

Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów będzie ich występ podczas koncertu, zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku, w ramach obchodów Dni Kłobucka (18 czerwca 2017r.).

IMG_7374 (Copy)

IMG_7351 (Copy)

IMG_7372 (Copy)

aIMG_2288 (Copy)

aIMG_2334 (Copy)

aIMG_2337 (Copy)

aIMG_2354 (Copy)

aIMG_2361 (Copy)

aIMG_2379 (Copy)

IMG_7304 (Copy)

IMG_7311 (Copy)

IMG_7312 (Copy)

Miejska TV