Wojownik najlepszy na Grand Prix Polski!

Już po raz kolejny na turnieju rangi ogólnopolskiej, Wojownik wygrał klasyfikację medalową klubów w juniorskim przedziale wiekowym. Jakby tego było mało, Hubert Gloc został najlepszym juniorem Grand Prix Polski!

Tym razem ”Wojownicy” wyjechali na zawody do Bartoszyc, niewielkiego miasteczka położonego w województwie warmińsko-mazurskim. Po powrocie z turnieju na pewno nikt nie może psioczyć na niemal tysiąc kilometrów, które trzeba było pokonać, by pojechać na turniej, a później z niego wrócić.

W Grand Prix Polski Juniorów, Seniorów i Seniorów Starszych uczestniczyło 240 zawodników z 21 najlepszych teamów w Polsce. Jak napisano na fanpage Wojownika, ”to kolejny turniej rangi ogólnopolskiej, na który wyruszył nasz Wielki Klub z małego, ale za to walecznego miasta”. Po ostatnich sukcesach, trener Artur Osuchowski i jego ekipa chciała udowodnić, że dobre wyniki nie były dziełem przypadku. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a głód zwycięstw ”Wojowników” wydaje się być nie do zaspokojenia.
Wszyscy byli ciekawi, czy uda nam się powtórzyć sukces, czy jednak ten Puchar Polski to był jednorazowy wybryk. Tutaj zrobiliśmy to samo, tylko z jeszcze większą przewagą. Zdobyliśmy aż 5 złotych medali w juniorach! Brak mi słów. Ciężko to wszystko opisać. Świetnie walczyli. Poza juniorami seniorzy starsi zdobyli 4 medale – mówi Artur Suchy Osuchowski.

Wojownik prócz sześciu złotych medali (jeden w seniorach – wywalczony przez Pawła Kosowskiego) zdobył jeszcze 3 srebrne oraz 7 brązowych krążków. Kolejny raz juniorzy z Kłobucka okazali się najlepsi w klasyfikacji medalowej klubów wyprzedzając z dużą przewagą wiele silnych ekip.
Ogromny sukces indywidualny odniósł Hubert Gloc. Po zdobyciu dwóch złotych medali, został wybrany najlepszym juniorem turnieju. Jakby tego było mało, w seniorach zdobył srebrny krążek. Wydaje się, że tak Wojownik, Kłobuck, jak i Polska może mieć jeszcze sporo pożytku z jego osoby.
Hubert jeszcze w sobotę zajął 2 miejsce w seniorach w 57 kg gdzie minimalnie przegrał w finale z kadrowiczem z tej wagi. To niesamowity, cichy, skromny, ale przede wszystkim bardzo pracowity chłopak. Myślę, że w Juniorach pokaże jeszcze wiele w tym roku, ale i w seniorach od przyszłego sezonu również ma szansę na wejście do Kadry Narodowej. Wzmocni się o te 7 kg i łatwiej będzie mu rywalizować z seniorami. Myślę, że w niedalekiej przyszłości jest wstanie być jednym z najgroźniejszych zawodników tej kategorii nie tylko w Polsce, ale i również w Europie – mówi Osuchowski.

Dwa złote medale zdobyła także Zuzanna Tomczyk, a jeden krażek z tego najcenniejszego kruszcu – Aleksandra Koszczyk. Wynik na Grand Prix mógł być jeszcze lepszy, jednak Kinga Kantor nie mogła wziąć udziału w zawodach ze względu na chorobę, a Mateusz Pawłowski miał kontuzję.
Gorszą wiadomością jest to, że urazu nabawił się podczas walki Kacper Sas. Złamał śródręcze podczas jednego z uderzeń. Życzymy Kacprowi szybkiego powrotu do zdrowia!
Trener Osuchowski za wsparcie mocno dziękuje rodzicom, kibicom, sponsorom (firma Arcavia) jak i samorządom, a konkretnie Gminom: Kłobuck, Konopiska, Wręczyca Wielka i Opatów.

Wojownik nie tylko zapukał do drzwi z napisem ”najlepsi w Polsce”, ale wszedł już do pokoju, który jest zerezerwowany dla czołówki i w nim zadomawiać. Kolejne ważne wyzwanie już w Maju. Będą to Mistrzostwa Polski – najważniejsze rangą zawody Taekwon-do w kraju.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Wyniki Grand Prix
Juniorzy:
Hubert Gloc 2 złote medale
Zuzanna Tomczyk 2 złote medale
Aleksandra Koszczyk 1 złoty i 1 brązowy medal
Kacper Sas 1 srebrny i 1 brązowy medal
Maciej Frydrych 2 brązowe medale
Kacper Psuj brąz w walkach
Dawid Gałuszka 5 miejsce walki

Seniorzy:
Huber Gloc srebrny medal
Damian Wolny 12 miejsce walki
Niccolo Bugaj 9 miejsce walki
Seniorzy Starsi (pow 35 lat)
Paweł Kosowski 1 złoty i 1 brązowy medal
Arkadiusz Romański 1 srebrny i 1 brązowy medal

17629813_1931727263726900_4005377346960409385_n

Miejska TV