Obywatelskie zatrzymanie pozwoliło uniknąć tragedii. Komendant złożył podziękowania

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał nieodpowiedzialny mężczyzna jadący Oplem po ulicy Długosza w Kłobucku. Dzięki trzeźwemu zachowaniu dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy w czasie wolnym od pracy zainterweniowali widząc samochód poruszający się w podejrzany sposób.

Funkcjonariuszom podziękować osobiście postanowił komendant Powiatowy Policji w Kłobucku, mł. Insp. Dariusz Atłasik. Zwrócił On uwagę, że tak wzorowa postawa obywateli jest godna naśladowania. Interwencja była pięknym przykładem działania w myśl kampanii ”Nie reagujesz – akceptujesz”.

Sierż. Grzegorz Macoch oraz st. kpr. Jakub Juszczyk są pracownikami Aresztu Śledczego w Częstochowie. Na co dzień pełnią służbę w Oddziale zewnętrznym w Wąsoszu Górnym. To właśnie oni zwrócili uwagę na osobowego Opla, który przejeżdżał przez oś jezdni i najeżdżał na pobocze. Funkcjonariusze widząc to, natychmiast telefonicznie powiadomili oficera dyżurnego, jednocześnie nie przestali jechać za podejrzanym kierowcą. Gdy tylko samochód się zatrzymał, obaj mężczyźni podbiegli do samochodu i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Podejrzenia okazały się słuszne, gdyż już podczas tego obywatelskiego zatrzymania, od kierowcy można było wyczuć charakterystyczną woń alkoholu. Jak się później okazało 59-letni mieszkaniec Kłobucka miał ponad 3 promile! Śmiało można stwierdzić, że interwencja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje częstochowski sąd karny. 59-latkowi grozi nie tylko wysoka grzywna, ale i dwa lata więzienia.

SZ
Źródło: KPP w Kłobucku

47-411566

47-411563

Miejska TV