Dar serca dla dzieci z częstochowskiego hospicjum

W Zespole Szkół w Białej uczniowie klasy III Gimnazjum po raz kolejny okazali swoje wielkie serca. Zorganizowali pomoc dla dzieci z Hospicjum w Częstochowie.

Cierpienie i choroba często onieśmiela. Stojąc obok łóżka chorego, odwiedzając go, zazwyczaj odczuwamy zakłopotanie, bo nie wiemy co powiedzieć, o co zapytać. Okazuje się, że chorzy potrzebują naszej zwykłej obecności, a nawet tego, by razem posiedzieć i pomilczeć. Wokół nas wielu jest takich ludzi, którzy niosą bezinteresowną pomoc chorym na wiele sposobów. Są również tacy nauczyciele, którzy potrafią rozwijać wrażliwość u swoich uczniów oraz pokazywać im wartości, które są w życiu najważniejsze i nieprzemijające. Tak też jest w Zespole Szkół w Białej. Uczniowie z klasy III Gimnazjum wiedzą, że chociaż nie mogą spotkać się osobiście z chorymi dziećmi z Hospicjum, to mogą ofiarować im dar swojego serca. Przez kilka tygodni, pod kierunkiem Pani Anny Młyńczyk, gimnazjaliści po zakończonych lekcjach, spotykali się, aby szyć filcowe maskotki dla chorych i cierpiących dzieci. Szyjąc, ścieg za ściegiem, podejmowali szereg refleksji i spostrzeżeń na temat cierpienia. Dlatego powstające w ich rękach maskotki są niezwykłe i wyjątkowe. Niezwykłe, ponieważ trafią do domów, w których cierpienie miesza się z chwilą ulgi, brak poczucia sensu z nadzieją, smutek z radością. Niejeden taki miś będzie kimś jedynym, kto wysłucha skargi cierpiącego dziecka, a może jego najbliższych. Kimś, kto będzie powiernikiem najskrytszych sekretów dziecięcego wieku. Kimś, kto otrze niejedną łzę i poczuje na sobie ostatni oddech odchodzącego życia. Wyjątkowe, ponieważ przekażą cierpiącym dzieciom wiadomość, że nie są same i ktoś zawsze o nich pamięta.
Ponadto uczniowie wykonali świąteczne kartki, które trafią do rąk ludzi dobrego serca, którzy na co dzień wspierają pracę i działalność Hospicjum w Częstochowie. Wszystkie dary wraz z najlepszymi życzeniami zostały przekazane tuż przed Świętami Wielkanocnymi.
Dobro posiada ogromną moc. Wraca ze zdwojoną siłą, do tych którzy spieszą z bezinteresowną pomocą. Niech ono będzie ze wszystkimi chorymi i cierpiącymi oraz z tymi, którzy są z nimi.

Red.
Źródło: ZS w Białej

DSCN1022 (Copy) DSCN1025 (Copy) DSCN1026 (Copy) DSCN1027 (Copy)

DSCN1028 (Copy)

Miejska TV