O ”Mazurku Dąbrowskiego” wie wszystko!

Kornelia Drab to uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łobodnie. Chodzi do drugiej klasy gimnazjum. Zdobyła tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci i Młodzieży pt. ”Mazurek Dąbrowskiego. Co wiemy o naszym hymnie narodowym”.

Pracę napisała samodzielnie, a człowiekiem, który mocno ją wspierał w konkursie, był nauczyciel historii, Paweł Brdąkała.
Przygotowanie materiałów i jej pisanie nie zajęło mi aż tak dużo czasu. Temat konkursu był przyjemny i ciekawy, dlatego też nie sprawił mi większych problemów – mówi Kornelia Drab.

Kornelia przyznaje, że radość z tego wyróżnienia była spora, choć jak to często bywa w podobnych sytuacjach, odrobinę niedowierzała, że osiągnęła sukces w tym konkursie.
Wysyłając pracę nie spodziewałam się wyróżnienia, a nagle dostałam wiadomość o tym, że przypadło ono, między innymi mnie – dodaje.
Kornelia jest zdania, że każdy Polak powinien posiadać chociażby podstawową wiedzę o naszych symbolach narodowych.
Nasz kraj ma bogatą historię, pełną wzlotów i upadków. Poznawanie jej nie musi być przykrym obowiązkiem, a czymś co powinno zainteresować każdego Polaka – mówi na zakończenie naszej rozmowy Kornelia Drab.

Konkurs towarzyszył XVI Poznańskim Spotkaniom Targowym – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Jury mocno podkreślało, że w tym roku był bardzo wyrównany i wysoki poziom nadesłanych prac. Praca Kornelii znalazła się wśród 13 najlepszych w Polsce. Laureatce i jej nauczycielowi historii mocno gratulujemy!

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV