Pościg za pijanym kierowcą ulicami Kłobucka

Kłobuccy policjanci zatrzymali 44-latka, który w poniedziałek przed godz. 23.00 nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg za podejrzanym pojazdem zakończył się w centrum Kłobucka, kiedy to osobowa lancia z impetem uderzyła w bramę wjazdową do jednej z posesji.

W poniedziałek, kilka minut przed godziną 23.00 oficer dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie o jadącym ul. Długosza w Kłobucku granatowym samochodzie. Z przekazanej informacji wynikało, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy.
We skazany rejon miasta skierowano dwa radiowozy – policjanci z drogówki ustawili się na jednym ze skrzyżowań, natomiast mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego sprawdzali przyległe ulice.
Po kilku minutach „patrolowcy” namierzyli wskazane auto, które jechało w kierunku miejsca gdzie stała drogówka.
Kiedy jeden z policjantów WRD próbował zatrzymać podejrzany pojazd do kontroli, kierowca gwałtownie ominął stróża prawa i zaczął uciekać w kierunku Rynku. W pościg za nim ruszyły oba radiowozy.
Ucieczka zakończyła się w centrum miasta, gdzie osobowa lancia z impetem uderzyła w bramę wjazdową do jednej z posesji. Okazało się, że samochodem jechali dwaj, dobrze znani policjantom mężczyźni w wieku 44 i 54 lat.
Po spowodowaniu kolizji 44-letni kierowca szybko wydostał się z samochodu i twierdził, że to nie on prowadził.
Powodem takiego tłumaczenia był prawdopodobnie fakt, że w organizmie mężczyzny było ponad 2 promile alkoholu oraz posiadał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Siedzący na miejscu pasażera mężczyzna, na oczach policjantów przesiadł się za kierownice i uparcie przekonywał, że to on prowadził. 54-latek miał niespełna 2,5 promila alkoholu i rozbitą głowę.
Z miejsca zdarzenia został zabrany do szpitala. Wobec takich okoliczności mundurowi zatrzymali kierowcę, który po wytrzeźwieniu w policyjnej celi i usłyszeniu zarzutów, przyznał się i złożył wyjaśnienia.
O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwa i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu wysoka grzywna i kilka lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

 

47-421198

47-421205_g

Miejska TV