Tragedia na drodze. Nie żyje dyrektorka szkoły w Więckach. Zginął także 61-latek

Do tragicznego wypadku doszło w Gminie Popów pomiędzy Wąsoszem Górnym, a Więckami. Wszystko wskazuje na to, że samochody prowadzone przez mężczyznę i kobietę zderzyły się ze sobą czołowo.

Tragiczne informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej w poniedziałkowe popołudnie, potwierdził rzecznik prasowy kłobuckiej straży pożarnej, bryg. Robert Ladra.
W wyniku wypadku zginęły dwie osoby. Mężczyzna i kobieta. Na miejsce przybył śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Kobieta była zakleszczona w samochodzie. Trzeba ją było wydobywać przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Niestety ani jednej, ani drugiej osoby nie udało się uratować. Dawno nie było w naszym powiecie tak tragicznego wypadku – mówi bryg. Robert Ladra.

Kolejne szczegóły podał nam sierż. szt. Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.
W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy: Ford Mondeo, którym kierował 61-letni mężczyzna oraz Citroen Xara, którym kierowała 36 letnia pani. Oboje byli mieszkańcami powiatu kłobuckiego. Poza tymi kierującymi nikt nie brał udziału w wypadku – podaje Raczyński.

Badane są szczegółowe okoliczności wypadku. Najprawdopodobniej doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów. Kobieta zginęła na miejscu. Mężczyzna miał nie stracić świadomości, gdyż jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, po przybyciu strażaków na miejsce, Ci jeszcze rozmawiali z 61-latkiem, który skarżył się na silne bóle. Niestety zanim śmigłowiec pojawił się na miejscu, mężczyzna zmarł.

Jak udało nam się ustalić, 36-latka to Julita Sieja ( z domu Banasiak), dyrektorka Szkoły Podstawowej w Więckach.
Była cudownym człowiekiem, świetnym dyrektorem. Niezwykle operatywna kobieta. Nie da się powiedzieć na nią złego słowa. Ciężko pojąć tak wielką tragedię – mówi jeden z naszych rozmówców.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl
Fot.: KPP Kłobuck

47-422546

47-422547

47-422548

47-422549

47-422550

47-422551

Miejska TV