Premiera debiutanckiej płyty Forsal!

Już w sobotę 1 lipca w Five O’Clock Jazz Club w Częstochowie odbędzie się premiera debiutanckiej płyty bluesowego zespołu Forsal. Album zatytułowano tak jak jeden z utworów, który znalazł się na płycie, czyli ”Idę”.

Band jest mocno związany z Kłobuckiem. To właśnie w tym mieście szlifuje swoje utwory na próbach, to właśnie za perkusją tego zespołu zasiada kłobucczanin Damian Smoliński. Na basie gra zaś Wojciech Pachuta – obaj są znani choćby z rodzimej grupy SKL Blues.
Wreszcie się udało wydać ten album więc jest prawdziwa radość. Na pewno warto pojawić się na koncercie. Zagramy cały nowy album, ale pojawią też niespodzianki To będzie kawał dobrego bluesa – powiedział nam Damian Smoliński.
Na scenie ma pojawić się wybitny gitarzysta Krzysztof Niedźwiecki. Forsal ma na koncie wiele nagród. Miał okazję wystąpić także na największym pod dachem bluesowym festiwalu świata, czyli Rawie Blues. W tym roku również pojawi się na tym dużym wydarzeniu w katowickim Spodku.
Liderem zespołu jest znakomity Jakub Konieczko. Na gitarze gra Adrian Lewandowski, a na instrumentach klawiszowych – Dariusz Drążkiewicz.

Wstęp na sobotni koncert wynosi 20 zł. Five O’Clock Jazz Club mieści się przy ul. Tomasza Wilsona 16 w Częstochowie (budynek Filharmonii).

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV