Wyjątkowe spotkanie z Ojcem Leonem w kłobuckiej bibliotece

Do Biblioteki Publicznej Gminy Kłobuck im. Jana Długosza zawitał wyjątkowy gość. W ramach spotkania literackiego do stolicy naszego powiatu przyjechał znany z produkcji telewizyjnych Ojciec Leon Knabit, który ma na koncie wiele publikacji.

Najpierw zaproszonych gości powitała dyrektor Monika Wypych, która oddała głos prowadzącej spotkanie Beacie Cichoń. Ta zadawała Ojcu Knabitowi niezwykle ciekawe pytania, Ten zaś odpowiadał niekonwencjonalnie i interesująco.

Ojciec Leon to niezwykły człowiek, którego mądrości mocno wbijają się w głowę człowieka. Ma 88 lat, a swoją energią mógłby obdzielić wiele młodych osób.

Jak to trafnie opisał profil Biblioteki Publicznej Gminy Kłobuck im. Jana Długosza, ten ”wyjątkowy gość poruszył wiele ważnych dla nas tematów, mówił o młodości, miłości, rodzinie, szczęściu, starości, Kościele, swojej przyjaźni z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i wielu innych rzeczach. Wszystko to przeplatane było wieloma anegdotami, dowcipami, świadczącymi o wielkim poczuciu humoru oraz o dystansie do swojej osoby. Na koniec spotkania Ojciec Leon odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników oraz poświęcił mnóstwo czasu na podpisywanie książek i pamiątkowe zdjęcia”

To był dla nas wyjątkowy czas. Nagraliśmy część wizyty Ojca Leona Knabita w kłobuckiej bibliotece, a co dla nas najważniejsze, przeprowadziliśmy z Nim wywiad. Wkrótce pokażemy efekty naszej pracy, która w tym wypadku była po prostu przyjemnością.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV