Fundacja OSHEE przekazała sprzęt sportowy Domowi Dziecka w Kłobucku!

Wychowankowie Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku otrzymali sprzęt sportowy o łącznej wartości ponad 22 tysięcy złotych. Dzięki temu podopieczni ośrodka jeszcze w tym roku mogą zacząć przygotowania do przyszłego sezonu. Przed nimi IX Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Program realizowany jest przez Fundację OSHEE ”Żyj, walcz, zwyciężaj”.

Fundacja OSHEE, w ramach akcji ”Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”, zdecydowała się wesprzeć młodych sportowców z Domu Dziecka w Kłobucku. Podczas uroczystego przekazania wychowankom został wręczony sprzęt sportowy wart ponad 22 tysiące złotych, samodzielnie wybrany przez placówkę. Do dzieci i młodzieży trafiły między innymi skakanki, plecaki, rolki, bidony, namioty, ale co najważniejsze: piłki, stroje i obuwie sportowe. Znani ze swoich piłkarskich dokonań podopieczni ośrodka mogą bez przeszkód rozpocząć treningi do kolejnych Mistrzostw Polski i Świata Domów Dziecka w Piłce Nożnej, w których co roku walczą o najwyższe miejsca.
Staramy się jak możemy wspierać pasję sportową naszych wychowanków, ale przeznaczane na ten cel zasoby finansowe są ograniczone. Bywały sytuacje, w których fundusze na sprzęt okazywały się niewystarczające w stosunku do potrzeb. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni, że Fundacja OSHEE zdecydowała się wesprzeć naszą placówkę. Jestem pewna, że to pomoże naszej drużynie piłkarskiej osiągać jeszcze większe sukcesy – opowiada Żaneta Sikora, Dyrektorka Domu Dziecka w Kłobucku.

Drużynę piłki nożnej z kłobuckiej placówki od kilku lat trenuje Andrzej Ujma, który przez 3 lata prowadził także reprezentację Polski dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Wychowawca pomaga młodym piłkarzom rozwijać ich sportową pasję, sprawiając, że chłopcy sięgają po najwyższe laury. Biorą udział w Mistrzostwach Polski i Świata Domów Dziecka w Piłce Nożnej, osiągając tam liczne sukcesy. Zwycięstwa to jednak nie wszystko.
Piłka nożna to gra zespołowa, która nie tylko buduje sprawność fizyczną, ale także uczy współpracy i zdrowej rywalizacji w duchu fair play. Chłopcy wiedzą, że mogą na sobie polegać i że razem są w stanie osiągnąć więcej. To przekłada się później na ich życie poza boiskiem – relacje w szkole, kontakty z rówieśnikami i pozytywnie wpływa na ich przyszłość. – tłumaczy Andrzej Ujma, wychowawca i trener drużyny piłkarskiej z kłobuckiego ośrodka.

Akcja ”Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka” powstała, by wspierać podopiecznych z domów dziecka, które chciałyby aktywnie spędzać czas, a nie zawsze mają ku temu możliwość. W ramach programu, fundacja planuje co roku wyposażać kolejne, wybrane placówki w sprzęt do ćwiczeń, popularyzując tym samym ideę sportu. Specjalnie powołana komisja, składająca się z członków Fundacji OSHEE ”Żyj, walcz, zwyciężaj”, wyłania kolejne domy dziecka, które otrzymają podobne prezenty. Szczególnie chętnie pomagając ośrodkom zlokalizowanym w mniejszych miejscowościach, które nie mogłyby liczyć na dotacje od innych sponsorów. Wartość wsparcia, udzielonego wybranym placówkom, uzależniona jest od ich lokalizacji, zapotrzebowania, wynikającego m.in. z rodzaju prowadzonej działalności i liczby dzieci, które znajdują się pod ich opieką. Podczas ostatniego zebrania komisja podjęła decyzję, że wybrany sprzęt sportowy otrzyma m.in. Dom Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku, który zgłosił swój udział w programie.
OSHEE od dawna wspomaga i tworzy programy, służące wsparciu osób potrzebujących. We wcześniejszych latach marka wspierała m.in. akcję SZLACHETNA PACZKA, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna. Aktualnie jest partnerem Fundacji Fabryka Marzeń. Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty, ze sprzedaży których 5% zysków przekazywane jest organizacjom non-profit. Wśród nich znajduje się m.in. izotonik o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE. Klienci, kupując ten produkt, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program wyposażania domów dziecka w sprzęt sportowy.

Materiał prasowy OSHEE

Miejska TV