Magdalena Dederko ze stypendium Ministra Edukacji Narodowej!

Mieszkankę Kłobucka spotkało ogromne wyróżnienie. Ubiegłorocznej Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich w kategorii do 16 roku życia, Magdalenie Dederko, przyznano stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania!

Taką decyzję podjął Minister Edukacji Narodowej. Wszystko dzięki wybitnym osiągnięciom Magdaleny Dederko, która wraz ze swym partnerem Kacprem Pawłowskim zdobyła we Francji Mistrzostwo Świata w tańcach latynoamerykańskich. To nie jedyny sukces tej pary.

W czerwcu tego roku w Karpaczu wywalczyli także Mistrzostwo Polski w kategorii 14-15 lat Latin. Smaczku dodaje fakt, że były to otwarte mistrzostwa, w których mogły rywalizować pary z całego Świata. Tego samego miesiąca w Mistrzostwach Niemiec (German Open Championship) zajeli pierwsze miejsce w dwóch kategoriach: Junior II oraz Youth. Drużynowo zaś zostali Vice Mistrzami Niemiec. Jeszcze we wrześniu przyszło kolejne zwycięstwo, tym razem na krajowym podwórku. Podczas turnieju w Mikołowie okazali się najlepsi zdobywając tytuł Mistrzów Śląska w kategorii 16-18 Latin.

Magdalena Dederko jest absolwentką Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku. Mieszkanka naszej gminy ciągle pokazuje wszystkim wokół, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Pochodzi z niewielkiej miejscowości, a mimo młodego wieku osiąga sukcesy na arenie międzynarodowej. Należą się jej słowa uznania, za szczególną determinację w dążeniu do celu. Gratulacje należą się nie tylko jej, ale i rodzicom, którzy od początku kariery wspierają swoją córkę robiąc wszystko co w ich mocy, by Magda mogła rozwijać swój nieprzeciętny talent.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV