Reggae jak Malina zagra dla Doroty!

To będzie już IV edycja festiwalu, który podnosi grudniową temperaturę w Kłobucku. Tym razem publiczność najmocniej ma rozgrzać gwiazda polskiej sceny reggae, grupa Vavamuffin. Dochód z koncertów jak zwykle trafi na cel charytatywny – tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na walkę Doroty Kędziory-Zych z jej chorobą.

Festiwal jest dzieckiem Całej Góry Barwinków, która tradycyjnie pojawi się również na scenie. Członkowie grupy już czwarty raz zabrali się za organizację koncertów, które zostaną zagrane w kłobuckim MOK-u. Prócz nich i wspomnianej już muzycznej legendy, zespołu Vavamuffin, który podbił serca polskiej publiczności albumem ”Bless”, wystąpią także bandy: ZaZuzi i Tabu. Będzie to więc najbardziej reggae’owa edycja tej cyklicznej imprezy. Wydarzenie wspiera wiele lokalnych firm, a także Gmina Kłobuck.

Przypomnijmy, że festiwal co roku jest poświęcony pamięci Przemka ”Kuriego” Maliny. Warto przypomnieć kim był ”Kuri”.
Był chłopakiem z Kłobucka, człowiekiem, który się trochę tułał po świecie, a potem wrócił do tego miasta z tej tułaczki. Założył rodzinę, ożenił się z Agatą, ma wspaniałą córkę Zoię. Nagle przyszła choroba i po dwóch latach odszedł. To straszna tragedia, coś co bardzo mocno nas ubodło – mówił nam podczas poprzedniej edycji wokalista CGB, Kuba Kaczmarek i dodał:
To po prostu nasz przyjaciel, człowiek, na którego zawsze mogliśmy liczyć. Ten festiwal wziął się właśnie z pomocy. Podczas pierwszej edycji pomagaliśmy właśnie ”Kuriemu”. Przemka już nie ma z nami, ale została idea pomagania. To musi być koncert charytatywny i zawsze będzie.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na walkę z chorobą dla Doroty Kędziory-Zych.
Znamy bardzo dobrze Dorotę od dawna. Można śmiało powiedzieć, że jest naszą koleżanką. Wiemy, że potrzebuje pomocy i dlatego w tym roku Reggae jak Malina zagramy właśnie dla niej – wyjaśnia Artur Wilk, gitarzysta CGB.

Bilety cegiełki w cenie minimalnej 40 zł. są dostępne w MOK-u, na kłobuckim basenie, a także w lokalu gastronomicznym Słoneczna Kalifornia. Start koncertu już w sobotę 16 grudnia od godz. 18:30. Tradycyjnie już, podczas wydarzenia, odbędą się licytacje ”fantów”, a w tym roku kilka z nich będzie absolutnie wyjątkowych.
Wylicytować będzie można koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Piszczka, czy Adama Małysza. Firma Kosovsky podarowała na licytację zestaw biżuterii, a Andar –  limitowane t-shirty. Studio Urody Agata przekazało zaproszenie na sesję fotograficzną. Każdy może również zdobyć płyty z podpisami Arura Royka, a także Skubasa.
Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem burmistrza Kłobucka, Jerzego Zakrzewskiego.

Nie byłoby czwartej edycji Reggae jak Malina gdyby nie fani, którzy tak tłumnie stawiają się co roku na imprezie i mocno wspierają szczytny cel cyklicznie towarzyszy festiwalowi.
To jest najlepsza publiczność na świecie. Każdemu artyście życzę, by miał taką publiczność u siebie w domu, naprawdę. Kłobuck jest fajnym miejscem, przyjemnym, cichym, małym miasteczkiem, które potrafi się mega zmobilizować. Po prostu wyjść z domu w ten grudniowy wieczór, gdzie za chwilę są święta, trzeba kupić bliskim prezenty, urządzić wigilię, a mimo wszystko wrzucają mnóstwo kasy do tych skrzynek. Ludzie, jesteście niesamowici! – podkreślał podczas wywiadu dla Miejskiej TV Kuba Kaczmarek.

Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się pod naszym patronatem medialnym, z czego jesteśmy bardzo dumni!

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

”Fanty”, które można wylicytować podczas tegorocznej edycji:

2
3
1
5
6
4

 

Miejska TV