Wigilijne spotkanie w kłobuckiej szkole

Grudzień był dla Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Dominika Savio w Kłobucku miesiącem szczególnym. Tradycyjne, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie wigilijne całej Społeczności Szkolnej – uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości.

Pani Dyrektor Agnieszka Nabiałek i Pani Wicedyrektor Agnieszka Chyrzyńska złożyły wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Oczywistym punktem tego uroczystego spotkania były jasełka przygotowane przez uczniów kłobuckiej szkoły. Spektakl pozwalał spojrzeć odbiorcy refleksyjnie na swoje życie, codzienną pogoń za rzeczami przyziemnymi, pewien wyścig, w którym często zapomina się o drugim człowieku.
Podczas jasełek można było również wysłuchać kolędy ”Pójdźmy wszyscy do stajenki” w wykonaniu przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I – III Szkoły Podstawowej.
Nie mogło zabraknąć także tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Zaproszeni goście wspólnie kolędowali z uczennicami klasy V, mogli podziwiać prace uczniów przygotowane na kiermasz świąteczny. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody za udział we wcześniej rozstrzygniętych konkursach.

Rodzinna ozdoba świąteczna:
Wyróżnienia:
Rodzina Kulisińskich
Rodzina Mielczarków
Rodzina Syrków
Rodzina Zająców
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski i Oddział Przedszkolny

Najładniej udekorowana sala lekcyjna.

Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IV. Nagrodą- niespodzianką był Voucher na bezcenny tydzień bez prac domowych, kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych. Do wykorzystania w dowolnym terminie. Ważny do 22 czerwca 2018 r. Organizatorem również był samorząd uczniowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim szanownym gościom za przybycie oraz osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tego pięknego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla pani A. Rycharskiej i firmy Aleksandra, za pomoc w przygotowaniach świątecznych, okazane wsparcie i życzliwość.

Red.

Miejska TV