Nie żyje kobieta potrącona na pasach w Miedźnie

Tuż obok Kościoła pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie doszło do tragedii. Na pasach potrącona została kobieta, która na skutek poniesionych obrażeń zmarła szpitalu.

Ten weekend w powiecie kłobuckim na pewno nie tak miał się rozpocząć. Z Miedźna dotarły do nas bardzo smutne informacje.
st. sierż. Tomasz Solnica.
Kilkanaście minut przed godziną 7:00 dziś rano w Miedźnie na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej z Ułańską i Wyzwolenia doszło do potrącenia pieszej na pasach – mówi st. sierż. Tomasz Solnica.

Była nią 87-letnia mieszkanka Gminy Miedźno, która na pasy weszła podpierając się laską. Została potrącona przez kierującą samochodem marki BMW 44-latkę. Kobieta ta jest mieszkanką Gminy Działoszyn.

Jak poinformował nas st. sierż. Tomasz Solnica, starsza pani, która była przytomna, z obrażeniami wewnętrzynymi oraz uszkodzeniami głowy została odwieziona do częstochowskiego szpitala, gdzie niestety zmarła.

Wszelkie okoliczności wypadku badane są przez policję oraz prokuraturę.

Skrzyżowanie, obok którego doszło do tragedii jest wyjątkowo niebezpieczne. Mamy nadzieję, że ten okropny wypadek będzie sygnałem dla rządzących, by w końcu znaleźli rozwiązanie, które znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dla pieszych oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego w centrum Miedźna.

 

Sebastian Zielona
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV