Ferie w kłobuckiej szkole

W Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Dominika Savio w Kłobucku w ostatnich dniach odbyła się akcja ”Ferie w mieście”, która trwała 5 dni.

Uczniowie i nauczyciele udowodnili, że szkoła to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i miło spędzony czas. Nauczyciele przygotowali bardzo ciekawy program i wiele atrakcji.
Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w dwóch blokach zajęć (były to zajęcia sportowe i klub naukowca). Ze względu na pogodę zajęcia sportowe odbyły się na sali gimnastycznej – był to interdyscyplinarny konkurs sportowy. W czasie 2 części zajęć przewidzianych w tym dniu dzieci przeobraziły się w Małych Naukowców.
Drugiego dnia najmłodsi wkroczyli w zaczarowany świat gier planszowych oraz odstresowali się oglądając film „Paddington 2”.
Był też czas na zabawę na pływalni OSiR w Kłobucku, gdzie uczniowie nurkowali, skakali do wody, grali w piłkę, pływali na makaronach – ogólnie rzecz ujmując relaksowali się w wodzie, by później pokazać swoją kreatywność wykonując walentynkowe kartki oraz rywalizując w grach wyświetlanych na multimedialnej tablicy.
Czwartego dnia wszyscy wyruszyli w drogę do pijalni czekolady, następnie udali się do Multicentrum Zodiak. Tam uczestniczyli w warsztatach obejmujących tematyką wynalazki i sprzęty wynalezione przez Francuzów. Warsztaty dzieliły się na dwie części artystyczne i naukowo – techniczne.
Zakończenie akcji zaczęło się od teatrzyku Kamishibai: uczestnicy poznali bajkę- reportaż o kocie uchodźcy z Mosulu – Kunkushu. Następnie uczniowie wykonali plakat na temat przeczytanej bajki i papierowe koty. Odbyły się również zajęcia ruchowe przy muzyce. Zmęczeni uczniowie chętnie rozpoczęli naukę języka włoskiego, by samodzielnie wyrobić i formować pizzę… a na deser skosztować chrupiących gofrów.

Wielkie podziękowania należą się p. Burmistrzowi Jerzemu Zakrzewskiemu, p. Jackowi Krakowianowi, p. Stanisławowi Zychowi i p. Prezes SPSK Marii Chodkiewicz – to dzięki Ich wsparciu szkoła mogła zorganizować tę wspaniałą akcję dla dzieciaków.

ferie 1 ferie 2 ferie 3 ferie 4 ferie 6 ferie 8

Miejska TV