Dni otwarte w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku

Swoje atuty podczas dni otwartych przedstawiła kolejna szkoła średnia z naszego terenu. Zespół Szkół nr 3 im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku pokazał się przyszłym absolwentom gimnazjów z dobrej strony.

Młodzież z tej szkoły, pod czujnym okiem opiekunów przygotowała wiele atrakcji dla przyszłych uczniów. Gimnazjaliści mogli zwiedzić placówkę i obserwować zajęcia, na które już od września będą mogli uczęszczać jeżeli zdecydują się na wybór tego liceum. Do wyboru mają następujące typy klas: biologiczno-chemiczna, klasa ekonomiczna, klasa prawniczo-dziennikarska, klasa mundurowa oraz klasa politechniczna.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazowe zajęcia, np. te z chemii, podczas których można było obserwować wiele ciekawych doświadczeń. Nie samą nauką żyją jednak uczniowie. W III LO działają koła zainteresowań, których działalność przybiera różne formy i często wykracza daleko poza szkolne mury. W szkole znajduje się m.in. redakcja szkolnego pisma, koło teatralno-literackie czy też warsztaty dziennikarskie.
Szkoła uczestniczy również w licznych krajowych i międzynarodowych programach edukacyjnych, m.in. w programie GLOBE.

W zajęciach dnia otwartego, uczestniczyli również Starosta Kłobucki Henryk Kiepura oraz Wicestarosta Maciej Biernacki – przedstawiciele samorządu powiatowego, który jest organem prowadzącym szkołę.
Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie www.zskosinski.edu.pl.

Źródło: powiatklobucki.pl

 

img_7891

img_7888

img_5928

img_5927

img_5924

img_5911

img_7923

img_7922

img_7919

img_7910

img_7899

img_7897

img_7896

Miejska TV