Częstochowianin usłyszał zarzut zgwałcenia 9-latki i próby gwałtu na 13-latce. Złapał go ojciec dziewczynki.

Do ataków na tle seksualnym doszło na klatkach schodowych bloków w częstochowskiej dzielnicy Północ. 34-latek nie przyznaje się do winy, choć w przeszłości był już karany za gwałt. W 2010 roku dostał wyrok trzech lat bezwzględnego więzienia.

W sobotę 5 maja opinię publiczną w naszym regionie obiegła mrożąca krew w żyłach informacja o napaści na 13-latkę. Swoisty apel matki dziewczyny z prośbą o udostępnienie został opublikowany na facebookowym profilu Częstochowa – Dzielnica Północ. Można w nim przeczytać, że nieznany mężczyzna wszedł za 13-latką do klatki schodowej zanim drzwi zdążyły się zamknąć, po czym złapał ją w pół, zakrył buzię ręką i próbował wciągnąć do piwnicy.
Córka wyrwała się, zaczęła krzyczeć i uciekła do domu. Fizycznie nic Jej nie zrobił. Nie zdążyliśmy go złapać. Szukaliśmy go przez dwa dni – pisała zdeterminowana matka.
Podała rysopis mężczyzny i okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. Gdy wybiegał z klatki zaczynała się spora ulewa. Kobieta miała nadzieję, że ktoś widział uciekającego zwyrodnialca.
Jeżeli po takiej informacji znajdziemy tego śmiecia zapłacę informatorowi – zakończyła swój mocny apel.

Wiadomość podaliśmy także na profilu Miejskiej, ale to mieszkańcy Częstochowy i okolic wykazali się największą determinacją rozpowszechniając podaną informację w ogromnej liczbie. Jeszcze tego samego dnia wyszło na jaw, że miało miejsce kolejne zdarzenie w tej dzielnicy – tym razem z udziałem 9-latki. Niestety w tym przypadku doszło do najgorszego… Jedynym pozytywem w całej sprawie był fakt zatrzymania mężczyzny co w rozmowie z nami potwierdziła Marta Ladowska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Dodała również, że jest on mieszkańcem Częstochowy. 

Śledztwo prowadzone jest przez miejscową prokuraturę i dotyczy dopuszczenia się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę dwójki małoletnich.
Z wstępnych ustaleń wynika, że 5 maja w częstochowskiej dzielnicy północ doszło do ataku na tle seksualnym na 9-letnią dziewczynkę. Bezpośrednio po tym zdarzeniu ojciec pokrzywdzonego dziecka zatrzymał sprawcę, którego rozpoznała jego córka i wezwał policję. W toku postępowania ustalono, że dwa dni wcześniej w dzielnicy północ ten sam mężczyzna zaatakował 13-latkę, której udało się uciec napastnikowi – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

W prokuratorskim zarzucie określono, że doszło do zgwałcenia 9-latki, a w przypadku 13-latki do próby gwałtu. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu przestępstw. Wiele jednak wskazuje na to, że ojcu dziewczynki udało się złapać właściwą osobę. 34-latek jest recydywistą. W przeszłości był już karany za gwałt. Odbył trzy lata bezwzględnej kary więzienia. Wyrok ten usłyszał w 2010 roku.

Po wszelkich czynnościach procesowych opiekę psychologiczną poszkodowanym dzieciom ma zapewnić Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej.

Na wniosek śledczych, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi od trzech do piętnastu lat pozbawienia wolności. Mamy nadzieję, że tym razem polski wymiar sprawiedliwości stanie na wysokości zadania i skaże pedofila na maksymalną karę więzienia.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl 

WAŻNA INFORMACJA!
Osoby, które mają informacje mogące pomóc w prowadzonym śledztwie, w tym o innych atakach na dzieci w ostatnich dniach w Częstochowie, prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, ul. Popiełuszki 5, tel. (34) 369 1280 lub (34) 369 1255.

Miejska TV