Mieszkanka Gminy Wręczyca Wielka wjechała pod blisko 25-tonowe wozidło. Zginęła na miejscu.

44-letnia kobieta jechała sama. Do tragicznego zdarzenia doszło w okolicach budowanego odcinka obwodnicy Częstochowy w miejscowości Gorzelnia – Nowa Szarlejka, a dokładniej w punkcie, w którym pracownicy budowy drogi kierują ruchem. Mieszkanka Gminy Wręczyca Wielka wjechała pod rozpędzoną ciężarówkę przecinającą drogę wojewódzką.

Uzyskaliśmy informacje dotyczące tego tragicznego wypadku od oficera prasowego kłobuckiej policji, st. sierż. Kamila Raczyńskiego.
Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadąca w kierunku Częstochowy kobieta nie zastosowała się do sygnału stop pokazywanego przez osobę, która kieruje ruchem w rejonie tej budowy i wjechała pod wozidło technologiczne. Tym pojazdem kierował 38-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy – podobnie jak osoby kierujące ruchem – mówi będący na miejscu zdarzenia Raczyński.

44-latka to mieszkanka Gminy Wręczyca Wielka. Na miejscu działa prokurator, który prowadzi oględziny z udziałem z technika kryminalistyki oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Trwają czynności wyjaśniające tę tragedię.

Warto podkreślić, że wersja mówiąca o tym, że kobieta nie zareagowała na polecenie kierującego ruchem jest wstępna. Świadkowie tego wypadku zostaną przesłuchani i dopiero zostanie ostatecznie wyjaśnione czy wersja ta jest prawdziwa. Nasze wątpliwości budzi fakt, że kobieta wjechała w ciężarówkę z całym impetem, tak jakby była pewna, że w danej chwili ma pierwszeństwo. 

SZ
Źródło zdjęcia: Kłobucka.pl

Miejska TV