Sukces Szkoły Podstawowej z Truskolas!

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach znalazła się wśród 12 najlepszych na Konferencji Finałowej programu “Młodzi Przedsiębiorczy”.

Co ciekawe, do realizacji programu “Młodzi Przedsiębiorczy” przystąpiło aż 120 zespołów uczniowskich z 65 szkół z całej Polski. Organizatorem kursu było Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z ING Bank Śląski i Fundacją ING Dzieciom.

Przez dziewięć miesięcy kursu online młodzież uczyła się zarządzania własnymi zasobami w tym środkami finansowymi, uczyła się oszczędzania i inwestowania własnych środków. Uczniowie tworzyli również budżety, poznawali wybrane usługi bankowe i nowoczesną bankowość. Drużyna wymyślała i realizowała przedsięwzięcia ekonomiczne. Ci młodzi ludzie mocno zaangażowali się w program, a przede wszystkim mogli zastanowić się nad własnymi talentami i przyszłością zawodową.

Uczniowie poznali zagadnienia, z jakimi na co dzień spotykają się przedsiębiorcy, dowiedzieli się, jak funkcjonuje nowoczesna i odpowiedzialna firma oraz jak zbudować i utrzymać zespół. Następnie w oparciu o własne pomysły i badania potrzeb, uczniowie zaplanowali założenie własnej firmy. Wśród 12 najlepszych drużyn znalazł się zespół ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach pod opieką Marleny Macherzyńskiej w składzie: Marcel Paruzel, Natalia Bekus, Julia Kierat, Wiktoria Kościuk, Oskar Pietrzak i Julia Kotas. Prezentacja ich działań odbyła się w połowie czerwca w siedzibie ING Bank Śląski w Katowicach podczas uroczystej Konferencji Finałowej.

Red. Miejska TV