Złodziej złapany na gorącym uczynku. Swój łup chciał wywieźć na taczce. Miał 3 promile.

Do zdarzenia doszło w Częstochowie. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę posesji. 33-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Nie był to udany skok 33-latka. Mimo brawurowej próby kradzieży, mężczyźnie nie udało się dopiąć swego. Złodziej wyłamał zamek w drzwiach altanki. Chciał ukraść kilka elektronarzędzi i piły do cięcia. Co ciekawe skusiły go także dwie butle gazowe, krzesełko ogrodowe i… dwie siekiery. Wszystko to zapakował na taczkę, jednak jego ”genialnie” zaplanowany skok się nie powiódł. Mężczyzna został przyłapany przez właścicielkę posesji, która o wszystkim poinformowała policję. Mundurowi z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali 33-latka.

Cóż, Sean Conery z filmu ”Osaczeni” to na pewno nie był. Przypominamy, że aktor wcielił się w rolę złodzieja dzieł sztuki. Mimo że włamywacz po spożytym alkoholu był giętki niczym Catherine Zeta-Jones w tej hollywoodzkiej produkcji, to jednak kradzież z użyciem taczki się nie powiodła. Trzeba przyznać, że 33-latek z powodzeniem mógłby za to zagrać przynajmniej w ”Gangu Olsena”. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl
Źródło: KMP w Częstochowie

UWAGA!!!
Aby wakacje nie stały się okazją dla złodziei i wandali, CZĘSTOCHOWSKA POLICJA przypomina o zasadach bezpieczeństwa:
Pamiętajmy!
1. Należy zwrócić szczególną uwagę na pozostawione w otwartych altanach, garażach, domkach czy też na ławeczkach ogrodowych torebki i saszetki z dokumentami i pieniędzmi. Jest to najłatwiejszy łup dla złodziei, którzy bacznie obserwują ofiarę zajętą pracami porządkowymi na działce.
2. Warto mieć na oku osoby obce, kręcące się wokół ogródków działkowych i obserwujące altany, a o budzącym wątpliwości zachowaniu tych osób powiadomić swojego dzielnicowego.
3. Nie należy przechowywać w altance rzeczy wartościowych, a sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia zabierać do domu lub dobrze je zabezpieczyć.
4. Lepiej starannie zabezpieczcie altanę. W przypadku zaistnienia przestępstwa natychmiast powiadomić policję.
5. Gdy sprawca zostanie przyłapany na gorącym uczynku, należy przekazać go policjantom i nie zacierać śladów. Warto ustalić ewentualnych świadków, a wszelkie informacje przekazać policji.

Miejska TV