Poszukiwani świadkowie śmiertelnego wypadku w Złochowicach!

Do tego tragicznego wypadku doszło w piątek, kilkanaście minutprzed godziną 23:00. Na ul. Topolowej w Złochowicach został potrącony rowerzysta, który poniósł śmierć na miejscu.

70-letniego rowerzystę, który znajdował się na prostym nieoświetlonym odcinku drogi, potrącił 30-letni kierowca Renault. Kierujący samochodem to mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Policjanci z kłobuckiej drogówki w obecności prokuratora wykonali oględziny wraz z technikiem kryminalistyki. To tragiczne zdarzenie zostanie poddane ocenie biegłemu z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz stanu technicznego pojazdów. Jego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Osoby, które były świadkami wypadku, lub posiadają informacje o tym zdarzeniu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Red.
Źródło: KPP w Kłobucku

APEL POLICJI:
Po raz kolejny apelujemy do kierowców zachowanie koncentracji na drodze, a pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych i kamizelek także w obszarze zabudowanym – nawet tam, gdzie nie jest to wymagane przepisami. Pamiętajmy, że nawet niewielki odblask zauważony przez kierowcę może uratować życie.

Miejska TV