Lena Kucharska laureatką Konkursu Historyczno – Literackiego ”Prawda i Kłamstwa o Katyniu”

Uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kamyku(pow. kłobucki) wykazała się ogromną wiedzą historyczną, dzięki czemu znalazła się w grupie dziesięciu najlepszych uczniów w  konkursie „Prawda i Kłamstwa o Katyniu”. Warto dodać, że wzięło w nim udział 259 osób.

W ubiegły piątek w siedzibie Polskiego Radia Katowice odbyła się uroczystość wręczenia nagród w X Jubileuszowej edycji Konkursu Historyczno – Literackiego „Prawda i Kłamstwa o Katyniu”, organizowanego przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. 

Projekt jest skierowany do uczniów szkół województwa śląskiego. Daje młodym ludziom możliwość badania oraz przedstawienia własnych przemyśleń, dotyczących tej ogromnej tragedii jaką była Zbrodnia Katyńska, w wyniku której została zgładzona duża część polskiej elity. Projekt stwarza również młodzieży szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace publikowane są w specjalnie przygotowanych tomach.

W tym roku na konkurs wpłynęło 259 prac uczniów z całego województwa śląskiego – praca Leny znalazła się w grupie dziesięciu najlepszych.
Warto wspomnieć, że Lena pisała pracę pod kierunkiem Kariny Bernat-Kamińskiej – nauczycielki języka polskiego z Kamyka.
Na uroczystości oprócz Jadwigi Wiśniewskiej obecni byli między innymi: Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty, Jarosław Wieczorek– Wojewoda Śląski czy dr Andrzej Sznajder – Dyrektor oddziału IPN w Katowicach.

red

Miejska TV