Trzy lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał Karolinę B. na karę trzech lat pozbawienia wolności. Orzekł też wobec oskarżonej dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Prokuratura prawdopodobnie wniesie apelację z powodu zbyt niskiego wyroku.

W kwietniu 2018 r. około 1.40 w nocy Karolina B. jechała ulicą 7 Kamienic w Częstochowie. Z przeciwka jechał inny samochód, którego kierowca zauważył, że na ulicy leży człowiek. Zaczął mrugać światłami. Mimo tego Karolina B. nie zwolniła i przejechała po leżącym mężczyźnie. Następnie odjechała. Mrugający światłami kierowca ruszył w pościg. Karolina B. zatrzymała się dopiero, kiedy zajechał jej drogę.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Zdarzenie nagrały kamery monitoringu pobliskiej restauracji. Przejechany mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sama Karolina B. miała w organizmie ok. 0,6 promila. Ponadto we krwi oskarżonej ujawniono lekarstwo, które znajduje się w wykazie substancji psychotropowych ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wyrokiem z 18 marca 2019 r. Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał oskarżoną Karolinę B. m.in. na karę trzech lat pozbawienia wolności. Prokuratura wnosiła o 6 lat. Karolina B. nie była w przeszłości karana. Tego typu przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

KR

Miejska TV