Częstochowa po raz ósmy zapali się na niebiesko

Częstochowa od ośmiu lat włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Kulminacyjnym punktem tegorocznej akcji ”Zapal się na niebiesko dla autyzmu” będzie koncert na Placu Biegańskiego oraz podświetlenie jasnogórskiej wieży.

Ponadto zaplanowano imprezy, spotkania, a także konferencję. Celem akcji jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. 2 kwietnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy między 9.00 a 14.00 odbędzie się Konferencja Naukowa ”Jestem Osobą z Autyzmem – Dajcie Mi Szansę”.

Na placu im. Władysława Biegańskiego między 10.00 a 12.00 trwać będzie happening dla przedszkoli ”Przystanek Autyzm”, a między 17.30 a 21.00 imprezy finałowe ”Zapalmy się na niebiesko dla autyzmu”. Oprócz m.in. koncertów – Phantoms, Zespól 69, Cleo – o 20.00 na niebiesko podświetlona zostanie Jasna Góra.

[huge_it_slider id=”1″]

 

1 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 odbędzie się pokaz filmu, prelekcja i dyskusja na temat autyzmu. Od 3 do 5 kwietnia mieszkańcy zostaną zaproszeni do Dzielnicowych Ośrodków Społeczności Lokalnej na spotkania pod hasłem ”Autyzm? Wytłumaczymy!”. Odbędzie się także happening na Starym Mieście, a 6 kwietnia Maraton Zumby ”Tanecznym krokiem w niebieski świat autyzmu”. MDK w Blachowni natomiast organizuje 3 kwietnia pokaz filmów o tematyce autyzmu.

Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie ”Daj Mi Czas”. Honorowy patronat objęli Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

KR
Fot.: Stowarzyszenie ”Daj mi czas”

Miejska TV