Zasiądź na Żelaznym Tronie! Konkurs i spotkanie fanów ”Gry o tron”

Galeria Jurajska przygotowuje największe w tej części Polski spotkanie fanów ”Gry o tron”. Zbiegnie się ono z premierą finałowego sezonu kultowego serialu HBO. Poprzedzi je konkurs cosplay, do którego poszukiwane są osoby potrafiące wcielić się w głównych bohaterów sagi.

Zanim dojdzie do spotkania fanów serialu i sagi Georga R.R. Martina, przez blisko 2 tygodnie Galeria Jurajska szukać będzie w całym kraju osób, które potrafią upodobnić się m.in. do Danerys, Tyriona Lannistera, Sansy Stark, Jona Snowa, Cersei Lannister, a nawet do… smoków.

Konkurs trwa od 26 marca do 11 kwietnia. – Szukamy osób, które dzięki swojej kreatywności potrafią stać się bohaterem sagi. W konkursie cosplay może wziąć udział każdy, kto ma pomysł na to, jak upodobnić się do wybranej przez siebie postaci – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej. – Może to być główny bohater, ale także postać drugoplanowa lub epizodyczna. Ważne jednak jest, aby poprzez strój i charakteryzację możliwie jak najbardziej zbliżyć się wyglądem do oryginału.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Konkurs cosplay otwarty jest dla dwóch grup wiekowych. Mogą się do niego zgłaszać dzieci i młodzież od 3 do 18 roku życia oraz osoby pełnoletnie. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zrobić sobie zdjęcie w przebraniu i charakteryzacji, a fotografię – razem ze zgłoszeniem pobranym ze strony internetowej galerii – należy przesłać na adres: cosplay@galeriajurajska.pl Wybrane osoby zaprezentują się w swoich kostiumach przed publicznością.

Finał konkursu zaplanowano na 13 i 14 kwietnia, czyli tuż przed premierą 8. sezonu ”Gry o tron”. W te dni od godz. 14.00 będzie miało miejsce także wielkie spotkanie fanów serialu i sagi. – Na 2 dni przeniesiemy się na Westeros, zamieniając Galerię Jurajską w krainę z wyobraźni Georga R.R. Martina. W centrum stanie wielki, Żelazny Tron. Pojawią się także członkowie Grupy Westeros, czyli największej w Polsce grupy fanów sagi. Na scenie odgrywane natomiast będą sceny z kultowego serialu. Odbędzie się także Turniej Wojowników oraz konkurs wiedzy o serialu – zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

KR
Fot.: Galeria Jurajska/Guarana PR

Miejska TV