”AZS tych pucharów nigdy nie stracił”

Komornik nie przejął trofeów częstochowskich siatkarzy. Puchary zostają w AZS, a jak to czasem w życiu bywa, sprawa jest rozwojowa.

O odebraniu klubowych pamiątek informowało Radio Fon: ”Tak kończy się historia. TAURON AZS Częstochowa SSA, 6- krotny mistrz Polski, wielokrotny uczestnik europejskich pucharów traci swe trofea na rzecz komornika z powodu długów obecnego zarządu…. Nie wiemy nawet jak to skomentować”.

Skomentował to dla nas prezes klubu. – AZS tych pucharów nigdy nie stracił. Były zastawione na poczet zadłużenia.  Ja w tej sytuacji zadaję sobie pytanie: jak wiele różnych przypadkowych rzeczy wydarzyło się dookoła? Do tej sytuacji doszło na godzinę przed oficjalną informacją, że AZS będzie opuszczał biura – mówi Kamil Filipski. – Na hali trwało duże wydarzenie związane z wręczaniem przez pana prezydenta nagród dla sportowców roku 2018, także mieliśmy pod okiem od razu wszystkich dziennikarzy. Nie jestem fanem teorii spiskowych, natomiast sytuacja pozostawiła wiele znaków zapytania. 

[huge_it_slider id=”1″]

 

Trofea zostały zajęte przez kancelarię komorniczą 28 marca. Nazajutrz oznaczenia komornicze zostały zdjęte. – Temat jest zamknięty – kwituje prezes. Klub wydał również oficjalne oświadczenie, odnosząc się szerzej do sytuacji: OŚWIADCZENIE.

Puchary co prawda zostają w AZS, ale sytuacja finansowa klubu i tak jest trudna. Filipski zapowiedział konferencję prasową, na której szeroko omówione zostaną sprawy dotyczące przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości klubu. – Uważam, że takie wydarzenie należy się absolutnie wszystkim zainteresowanym – zaznaczył.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV