Do strajku przystąpi 95 częstochowskich placówek oświatowych

Zbliża się prawdopodobny strajk nauczycieli i pracowników oświaty. 8 kwietnia do protestu może przystąpić 95 ze 115 częstochowskich placówek oświatowych. Nie ma pewności, jak rozwiązana zostanie kwestia egzaminów.

Według informacji Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, do akcji strajkowej 8 kwietnia może przystąpić 95 ze 115 miejskich placówek oświatowych, w tym ponad połowa miejskich przedszkoli.

Więcej: Większość częstochowskich nauczycieli poparło strajk

1 kwietnia zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak uczestniczył w Katowicach w spotkaniu z Wojewodą Śląskim, które koncentrowało się wokół potencjalnych problemów związanych z organizacją egzaminów ósmoklasisty i egzaminów gimnazjalnych. Przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, kuratoria i dyrektorzy szkół czekają na ustalenia z rozmów między stroną rządową a oświatowymi związkami zawodowymi.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Na 2 kwietnia zaplanowane zostało spotkanie Ryszarda Stefaniaka z dyrektorami placówek oświatowych, poświęcone pracy szkół w czasie możliwego strajku i w okresie egzaminów zewnętrznych. Spotkanie ma na celu omówienie wszystkich możliwych działań, których celem jest zminimalizowanie skutków ewentualnego strajku dla uczniów i ich rodziców.

KR
Fot.: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy

Miejska TV