Marsz Nadziei dla pacjentów częstochowskiego hospicjum

Jutro wsparcie pacjentom częstochowskiego Hospicjum okażą uczestnicy Marszu Nadziei, który wyruszy z placu Ignacego Daszyńskiego o 11:00. Przemarsz przez Aleje Najświętszej Maryi Panny to symbol pochylenia się nad losem drugiego człowieka.

Marsz odbywa się w ramach kampanii Pola Nadziei, mającej wymiar edukacyjny, a zarazem będącej kwestą na rzecz potrzebujących. – Do Marszu Nadziei zapraszamy całe społeczeństwo, wszystkich chętnych – mówi Magda Nemsz ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej – ale głównie nasze zaproszenia kierowane są do dzieci z przedszkoli i szkół, ponieważ edukację należy rozpoczynać jak najwcześniej.

5 kwietnia uczestnicy spotkają się ok. 10.30 na Placu Daszyńskiego, skąd pół godziny później udadzą się alejami na błonia jasnogórskie na wspólną modlitwę. Natomiast w niedzielę 7 kwietnia o 16:00 w Archikatedrze odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych pacjentów Hospicjum.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Uroczysty finał całej kampanii został zaplanowany na 16 maja w Ośrodku Kultury Filmowej w Częstochowie. Towarzyszyć mu będzie rozstrzygnięcie konkursów, kierowanych przede wszystkich do najmłodszych. Jest to konkurs plastyczny, któremu co roku przewodzi inna myśl. – W tym roku nosi tytuł ”Barwy Nadziei” – wyjaśnia Magda Nemsz, dodając, iż podczas samego Marszu wybrana zostanie również najlepiej przebrana grupa, a w okresie całej kampanii organizowany jest również konkurs na Żonkilowe Pole Nadziei, w trakcie którego dzieci przygotowują fotorelację od momentu sadzenia cebulki kwiatu. Cebulka na zimę obumiera, aby wiosną znów się odrodzić.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

Miejska TV