Egzaminy gimnazjalne odbędą się?

Władze miasta nie przewidują zamykania szkół i innych placówek w czasie ewentualnego strajku w oświacie. Dyrektorzy częstochowskich placówek deklarują, że egzaminy gimnazjalne powinny się odbyć. W poniedziałek rano okaże się, ilu nauczycieli przystąpi do planowanego strajku.

Urząd Miasta Częstochowy informuje, że strajkujące placówki oświatowe mają z wyprzedzeniem przekazać informację o potrzebie zapewnienia opieki dzieciom przez rodziców. W szczególnych przypadkach taka piecza będzie możliwa w szkole, bo żadna z miejskich placówek oświatowych nie zostanie zamknięta. Pracować będzie dyrekcja, administracja, a także ci nauczyciele, którzy nie podejmą strajku.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Wolę przystąpienia do protestu wyraziło 95 ze 115 miejskich jednostek oświatowych, w tym wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz ponad połowa przedszkoli. Po odbytym 2 kwietnia spotkaniu z dyrektorami szkół władze miasta posiadają deklarację, że nawet w przypadku ewentualnego strajku egzamin gimnazjalistów powinien zostać zorganizowany we wszystkich podległych częstochowskiemu samorządowi szkołach. Ma to być zdecydowany priorytet. Egzaminy gimnazjalne odbędą się między 10 a 12 kwietnia.

KR

Miejska TV