Jest akt oskarżenia za śmierć czterolatki

Widoczność była dobra. Kierowca wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Drugim samochodem podróżowały 3 osoby, w tym czteroletnia dziewczynka. Pojazdy się zderzyły.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Rejonowego w Myszkowie akt oskarżenia przeciwko osiemnastoletniemu Janowi B., dotyczący spowodowania w Hucisku wypadku drogowego, w wyniku którego zmarła czteroletnia dziewczynka.

28 lipca 2018 r. ok. 16:00 Jan B. jechał Dacią Logan z Huciska do Katowic. Warunki drogowe w tym dniu były dobre. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności i zajechał drogę prawidłowo jadącemu Peugeotowi, którym podróżowały 3 osoby.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W ten sposób oskarżony doprowadził do zderzenia pojazdów, a czteroletnia pasażerka Peugeota doznała poważnych obrażeń głowy. Dziewczynka zmarła 16 sierpnia 2018 r.

Jan B. poruszał się z nadmierną prędkością i nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa”. Kierujący Peugeotem też poruszał się z prędkością większą niż dozwolona, ale zdaniem biegłego nie miało to wpływu na zaistnienie wypadku. Badania stwierdziły, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jan B. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że nie pamięta okoliczności zdarzenia. Nie był w przeszłości karany.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Katowicach

Miejska TV