Egzaminy ośmioklasistów odbyły się we wszystkich szkołach

Pomimo strajku w oświacie, w 42 miejskich szkołach rozpoczęły się pierwsze w historii egzaminy ósmoklasistów. Nie ma informacji, aby w którejkolwiek częstochowskiej placówce wystąpiły trudności.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że aby ukończyć szkołę, przystąpić do niego musi każdy uczeń. 15 kwietnia, tydzień po rozpoczęciu strajku w oświacie, odbył się sprawdzian kompetencji z języka polskiego, który przebiegł bez problemów. – Udało się dyrektorom zebrać zespoły nadzorujące. Było to możliwe na pewno dzięki dobrej współpracy między szkołami, dzięki staraniom organizacyjnym dyrektorów szkół, a także zrozumieniu ze strony strajkujących nauczycieli – mówi Włodzimierz Tutaj z częstochowskiego magistratu – których część, zarówno na egzaminy gimnazjalne, jak i na egzamin ośmioklasisty, w trosce o uczniów zawiesiła akcję strajkową.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W Częstochowie w placówkach prowadzonych przez miasto, czyli 37 podstawówkach i 5 zespołach szkolno-przedszkolnych, do egzaminu powinno przystąpić 1666 uczniów. W całym województwie natomiast przeszło 41 tys. młodych ludzi będzie 16 kwietnia mierzyć się z matematyką, a dzień później z językiem obcym. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, aby zdać egzamin ósmoklasisty.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV