Wielkanoc na Jasnej Górze

Święta Wielkanocne upamiętniają zwycięstwo nad słabością i śmiercią Syna Bożego. Klasztor oo. paulinów na Jasnej Górze pozwala uczestniczyć w uroczystościach Święta Zmartwychwstania również osobom, które do Częstochowy nie mogą przybyć.

W Triduum Paschalnym wierni upamiętniają dobrowolną mękę i zwycięstwo nad grzechem Syna Bożego. W Wielki Piątek ma miejsce Droga Krzyżowa. W Wielką Sobotę, w okresie oczekiwania, w jasnogórskiej bazylice przez cały dzień trwać będzie święcenie pokarmów, wieczorem natomiast nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na wałach jasnogórskich odbędzie się procesja rezurekcyjna. Mszy św. rezurekcyjnej przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz, natomiast Sumie Wielkanocnej ks. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Nie każda osoba, która chce wziąć udział w Świętach Wielkanocnych – czy to ze względu na stan zdrowia, obowiązki, inne powody – może to zrobić. Między innymi dla takich osób klasztor oo. paulinów na Jasnej Górze prowadzi transmisje internetowe z uroczystości.

Triduum Paschalne na Jasnej Górze
Kanał internetowy ”Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów”

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Krzysztof Świtalski

Miejska TV