Antyterroryści zabezpieczyli materiały pirotechniczne w częstochowskim mieszkaniu

Mieszkaniec Częstochowy posiadał materiały pirotechniczne, urządzenia elektroniczne do detonacji i kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego kalibru. Znalezione w jego mieszkaniu substancje zabezpieczyli antyterroryści z Katowic.

Pod koniec minionego tygodnia kryminalni z Częstochowy natrafili na trop 32-latka, który w wynajmowanym domu w centrum miasta przechowywał narkotyki. Policjanci znaleźli u niego amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy. To nie wszystko.

Oprócz narkotyków, którymi handlował, mieszkaniec Częstochowy posiadał materiały pirotechniczne, urządzenia elektroniczne do detonacji i kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego kalibru. Z uwagi na dużą ilość materiałów pirotechnicznych, na miejscu pracowali policyjni komandosi z Katowic, którzy zabezpieczyli znalezione substancje do dalszych badań.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Mężczyzna spędzi trzy miesiące w areszcie. Odpowie za handel dużymi ilościami narkotyków, posiadanie nielegalnej amunicji oraz substancji wybuchowych i urządzeń inicjujących, mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia wielu osób.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV