Duży pożar lasu w powiecie częstochowskim

Na granicy województwa śląskiego i łódzkiego wybuchł pożar lasu, do którego skierowano strażaków z dwóch powiatów. Ogień objął około ośmiu hektarów w trudno dostępnym terenie.

Pożar wybuchł 23 kwietnia po godz. 7:00. Na początku sytuacja była bardzo trudna, bo silny wiatr pomagał w szybkim rozprzestrzenianiu ognia. Pożar objął ok. 5 hektarów lasu. Na miejsce, z powodu oddalonego punktu czerpania wody, dysponowano kolejne jednostki strażackie, w tym cysternę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Radomsko.

Płonął las w pobliżu Teklinewa w gminie Kruszyna w powiecie częstochowskim. W międzyczasie doszło do kolejnego pożaru na terenie gminy, w miejscowości Widzów, gdzie paliły się bele słomy i nieużytki rolne. Skierowano tam trzy zastępy OSP.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W miejsce pożaru nadleciał samolot gaśniczy PZL Dromader, który wykonał kilkanaście zrzutów wody. Do wieczora trwało dogaszanie pogorzeliska lasu. Na miejscu działało w sumie kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów częstochowskiego i radomszczańskiego. Spaleniu uległo ponad 8 hektarów terenu.

KR
Fot. i filmy: Paweł Serwiak i Mariusz Kamiński / OSP KSRG Kruszyna

Miejska TV