Zleceniodawcą pobicia był częstochowski prokurator

Zgodnie z założeniami, pobity miał „wylądować” na wózku inwalidzkim. W zamian zleceniodawca, częstochowski prokurator, oferował pośrednictwo w załatwieniu korzystnych decyzji procesowych.

Prokurator Cezary F. wszedł w porozumienie ze swoim znajomym Tomaszem B. Sprawa dotyczyła znalezienia osób skłonnych do napaści na człowieka, z którym zleceniodawca był skonfliktowany. Zgodnie z założeniami, pobity miał „wylądować” na wózku inwalidzkim.

W ramach zapłaty Cezary F. i Tomaszem B. m.in. podjęli się pośrednictwa w załatwieniu spraw dotyczących postępowań karnych dwóch zleceniobiorców. Częstochowski prokurator opracował dla nich pisma procesowe.

Do wykonania zlecenia nie doszło, ponieważ policjanci zatrzymali dwóch spośród potencjalnych napastników dla odbycia przez nich kary pozbawienia wolności.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W związku z powyższym Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu F. – prokuratorowi Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Mężczyzna odpowie za podżeganie do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu korzystnych decyzji procesowych.

Skierowanie aktu oskarżenia było możliwe dopiero po uchyleniu prokuratorowi immunitetu. Zrobił to Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym w lipcu 2018 r. Sąd Najwyższy podtrzymał tę decyzję uchwałą z grudnia ubiegłego roku.

KR

Miejska TV