Rewitalizacja Parku Lisiniec

Budowa strefy wypoczynku przy Adriatyku to kolejny etap rewitalizacji Parku Lisiniec. W ramach inwestycji m.in. na miejscu powstała większa plaża z piaskiem przywiezionym z Łeby.

Prace w Parku Lisiniec rozpoczęły się sześć lat temu, a w roku następnym wybudowano pierwsze ścieżki spacerowe, ustawiono ławki i kosze. W 2015 r. przy Bałtyku zaczęła funkcjonować wypożyczalnia sprzętu pływającego i urządzono plażę nad Adriatykiem. Powstał m.in. skate park, plac zabaw dla dzieci i stół do gry w piłkarzyki.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Obecnie miasto zbudowało nowe nabrzeże, pomosty wodne, kładkę nad kanałem łączącym Adriatyk z Bałtykiem. Jest też wieża ratownicza, a na terenie kompleksu posadzono nowe krzewy oraz ponad sto drzew, wśród których dominuje japońska wiśnia piłkowana “Kiku-shidare-zakura”.

Całość jest oświetlona i objęta monitoringiem. Przed rozpoczęciem okresu wakacyjnego w parku zacznie funkcjonować wypożyczalnia sprzętu plażowego. Nad Adriatykiem czeka wydzielone kąpielisko i plaża z morskim piaskiem. Obecnie miasto przygotowuje się do zagospodarowania pozostałej części parku, wraz z otoczeniem Bałtyku, na co w tym roku Częstochowa przeznaczy 200 tys. zł.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy / Film: Jura_z_lotu_ptaka_pl

Miejska TV