Możesz zobaczyć temperaturę i dźwięk

Nauka bywa zabawą. Wśród eksperymentów znajdą się efektowne doświadczenia chemiczne i fizyczne. Impreza jest kierowana przede wszystkim do młodszych częstochowian.

Widowiskową stronę przedmiotów ścisłych zaprezentuje Piknik Naukowy w Galerii Jurajskiej, w trakcie którego będzie można np. zobaczyć temperaturę przy pomocy kamery termowizyjnej, a także sprawdzić, jak tworzy się piorun i do czego służy ciekły azot.

Impreza przeznaczona jest dla każdego, w kim kwestie naukowe wzbudzają ciekawość. Ze względu na formę, może być interesująca przede wszystkim dla młodych ludzi. – Ma na celu odczarowanie tego, czego uczymy się w szkole – mówi Tomasz Pietrzak z Galerii Jurajskiej. – Pokazanie, że nauka potrafi być fascynująca, porywająca, czasami zabawna, bo pokazujemy troszkę inną stronę fizyki, inną stronę chemii.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Organizatorzy przewidują kilkanaście różnego rodzaju atrakcji. Na najmłodszych będzie czekał plac budowy. Przygotowano wystawę makiet architektonicznych i pokaz pracy wielozadaniowego robota mobilnego.

Współorganizatorem Pikniku Naukowego jest częstochowska uczelnia i współpraca ta trwa od lat. – To właśnie naukowcy, to właśnie studenci Politechniki dostarczają nam tego typu atrakcji – wyjaśnia Tomasz Pietrzak. Wstęp na imprezę jest wolny. Początek 11 maja o godz. 12:00.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Galeria Jurajska

Miejska TV