W stawie w Lubojnie znaleziono zwłoki rolnika

W stawie zauważono ciągnik rolniczy wywrócony do góry kołami. Na miejsce przybyli m.in. nurkowie. Pod wrakiem pojazdu znaleziono zwłoki mężczyzny.

Tragedia miała miejsce w jednym z gospodarstw w Lubojnie w powiecie częstochowskim. Z rozmów z żoną zmarłego wynika, że 46-latek wyszedł w sobotę 27 marca do pracy w polu. Nie wrócił na noc. Na początku rodzina poszukiwała mężczyzny na własną rękę.

Ze stawu wystawały koła przewróconego ciągnika. 28 marca o zdarzeniu zostały poinformowane służby. Istniało podejrzenie, że mężczyzna mógł stracić życie. Na miejsce przybyli m.in. nurkowie z OSP Częstochowa oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. – Płetwonurkowie wydobyli zwłoki mężczyzny. Był to właściciel posesji, czyli m.in. stawu – wyjaśnia Tomasz Ozimek z częstochowskiej Prokuratury Okręgowej. Przy pomocy wyciągarki wydobyto ciągnik i wyłowiono zwłoki 46-latka na brzeg.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Zostało już wszczęte śledztwo w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok dla ustalenia przyczyny zgonu. – Wersja najbardziej prawdopodobna na obecną chwilę jest taka, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i utonięcia – mówi prokurator Ozimek. Na miejscu działały straż pożarna, pogotowie, policja i prokuratura.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Leszek Foss / czestochowa998.pl

Miejska TV