Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Mieszkaniec Łaz jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca Chruszczobrodu. Przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna ukrywał się siedem lat. Został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii.

24 lutego 2012 r. w jednym z barów na terenie Łaz został ciężko pobity 30-latek. Lekarze przez 12 dni walczyli o jego życie, ale niestety bezskutecznie. Śledczy ustalili, że odpowiedzialny za ten czyn jest pseudokibic jednego z klubów piłkarskich, mieszkający w Łazach.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Mężczyzna miał wówczas 22 lata. Zbiegł z miejsca przestępstwa i od tego czasu się ukrywał. Policjanci dowiedzieli się, że może przebywać na terenie Wielkiej Brytanii i wystąpili o Europejski Nakaz Aresztowania. Dalsze czynności pomogli realizować funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych, 17 kwietnia poszukiwany został sprowadzony konwojem policyjnym do Polski. 29 kwietnia funkcjonariusze z Łaz doprowadzili 29-latka do prokuratury. Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mężczyźnie od 2 do 12 lat więzienia.

KR
Fot. i film: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Miejska TV