Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku pod wpływem narkotyku

Samochód zatrzymał się dopiero po 200 metrach. Bezpośrednio po zdarzeniu od kierowcy pobrano krew dla przeprowadzenia badań. Na podstawie opinii biegłego z zakresu toksykologii ustalono, że w chwili zdarzenia sprawca znajdował się pod wpływem marihuany.

22 grudnia 2018 r. ok. 22:30 Damian R. jechał oplem signum ul. Paderewskiego w Zawierciu. Zbliżając się do oznaczonego i oświetlonego przejścia dla pieszych, na wysokości skrzyżowania z ul. Okólną, nie zauważył 49-letniej pieszej i ją potrącił. Kobieta doznała rozległych obrażeń ciała. Zmarła na miejscu zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu skierowała do Sądu Rejonowego w Zawierciu przeciwko 22-latkowi akt oskarżenia, który dotyczy spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem marihuany.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Kobieta prawidłowo przechodziła przez ulicę. Powołany w sprawie biegły z zakresu ruchu drogowego uznał, że przyczyną wypadku było niezachowanie szczególnej ostrożności i nienależyte obserwowanie przedpola jazdy przez kierującego. Ponadto biegły stwierdził, że samochód poruszał się z prędkością ok. 112 km na godz., a dopuszczalna na tym odcinku prędkość to 60 km na godz.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Damian R. przyznał się do przestępstwa spowodowania wypadku drogowego i wyjaśnił, że pokrzywdzona nie przechodziła przez przejście dla pieszych. Ponadto oświadczył, że w dniu zdarzenia nie zażywał środków odurzających. Samochód, którym jechał mężczyzna, zatrzymał się dopiero po 200 metrach.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Miejska TV