Nie zobaczymy już busów ”Nowej Piątki”

Busy odwiedziły 167 gmin. W trakcie trwającej około półtora miesiąca akcji miały za zadanie informować o wprowadzanych programach rządowych.

Zgodnie z zapowiedziami dwa busy do końca kwietnia miały odwiedzić wszystkie gminy województwa śląskiego. Ostatnimi były Szczyrk, Wisła, Ustroń i Cieszyn. Busy informowały o założeniach ”Nowej Piątki”, w tym o programach społecznych rządu Zjednoczonej Prawicy.

“Emerytura+” to jednorazowe świadczenie przyznane w maju wszystkim osobom pobierającym m.in. emerytury i renty, co kosztuje Skarb Państwa ok. 10,7 mld zł. W województwie śląskim dodatkową emeryturę otrzyma około miliona dwustu tysięcy obywateli. “500+” w zmienionej formule oznacza, że rodzic lub opiekun otrzyma nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na pierwsze i każde kolejne dziecko do 18. roku życia. Pozostałe programy to “Niższy PIT”, “Bez PIT dla młodych” i “Połączenia lokalne”.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W Centrum Kultury w Szczyrku odbyło się podsumowujące akcję spotkanie, w którym uczestniczył m.in. wojewoda śląski. – Rozpoczęliśmy dwa miesiące temu akcję informacyjną, skierowaną do mieszkańców naszego regionu tak, aby zapoznać naszych obywateli z propozycjami rządowej ”Nowej piątki” – powiedział Jarosław Wieczorek. – Zarówno program 500 plus oraz dodatkowa emerytura pokazuje sprawność Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej we wdrażaniu tego typu projektów społecznych. Mogliśmy się przekonać, że fundamentalne rozwiązania pomocy polskim rodzinom można wprowadzić w trybie naprawdę bardzo szybkim.

KR
Fot.: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Miejska TV