Zmiany organizacji ruchu w związku z Grand Prix Częstochowy

5 maja odbędzie się 47. Wyścig Kolarski Grand Prix Częstochowy o Puchar Prezydenta Miasta i memoriał poświęcony pamięci Jacka Pikorskiego.

W związku z organizacją wyścigu od godz. 13:00 do 18:15 zostaną wyłączone z ruchu kołowego III aleja NMP, ulice 7 Kamienic, Pułaskiego (od ul. Kopernika do al. NMP) i Popiełuszki (od ul. Jasnogórskiej do al. NMP). Ograniczenia w ruchu pieszym wystąpią na długości al. Sienkiewicza, która w połowie szerokości będzie częścią trasy wyścigu, a w drugiej połowie będzie dostępna dla ruchu pieszego i kibiców.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W III alei oraz na ul. 7 Kamienic już w sobotę 4 maja od 18:00 będzie obowiązywać zakaz parkowania. 5 maja w godzinach 8:00-18:00 obie jezdnie al. NMP od ul. Kossak-Szczuckiej do ul. Popiełuszki będą zamknięte dla ruchu kołowego.

Autobusy komunikacji publicznej linii nr 11, 12, 16, 31 i 34 będą jeździć objazdami. Szczegóły dotyczące wyścigu, program minutowy i objazdy autobusów są dostępne pod tym adresem. Organizatorem imprezy jest Częstochowski Kolarski Klub Sportowy ”Kolejarz-Jura”.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV