Zmarła nastolatka z Częstochowy potrącona przez samochód

Kierowca potrącił 16-latkę, która przechodziła przez jezdnię na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Młoda kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Niestety zmarła następnego dnia.

Do wypadku doszło 2 maja kilkanaście minut po godz. 15:00. 20-latek, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, potrącił mieszkankę Częstochowy. Kierowca audi w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki.

Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku, aby badania przeprowadził biegły z zakresu stanu technicznego pojazdów. – W sprawie będzie zachodziła konieczność uzyskania opinii biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych – dodaje Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Miejsce zdarzenia zbada też zespół, w skład którego wchodzą funkcjonariusze z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W kwestii spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zostało wszczęte śledztwo. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Wszyscy świadkowie lub osoby posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr tel.: (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku, OSP Miedźno

Miejska TV