Ku gwiazdom

Na drodze do podboju przestrzeni kosmicznej człowiek postawił dopiero pierwszy krok. Prezentowane w Muzeum Częstochowskim eksponaty pozwalają przekonać się, że wymagało to wysiłku bardzo wielu ludzi.

11 maja o 19:00 w Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy ”Ku gwiazdom”, na której zostaną zaprezentowane skafandry, prowiant kosmiczny, mundur generała, niezbędny w przestrzeni kosmicznej sprzęt. Będzie można również obejrzeć z bliska marsjański łazik z Politechniki Częstochowskiej oraz kawałki kosmicznych skał, meteorytów.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Ekspozycja pod patronatem Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego została przygotowana w ramach 50. rocznicy lądowania załogi amerykańskiej misji Apollo 11 na Księżycu. Organizatorzy zapowiadają, że 18 maja, czyli w Noc Muzeów, ”mają przygotowaną kosmiczną niespodziankę dla zwiedzających”. Dodatkowo 23 maja odbędą się dwa spotkania z generałem Mirosławem Hermaszewskim – dla wszystkich o 18:00 w Ratuszu oraz zamknięte dla młodzieży o 11:30 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza.

KR
Fot.: Krzysztof Sikora / Muzeum Częstochowskie

Więcej: Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim

Miejska TV