Ruszył nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Propozycje do VI edycji Budżetu Obywatelskiego składać będzie można do 27 maja. To szansa na zrealizowanie inwestycji, które służą bezpośrednio mieszkańcom częstochowskich dzielnic.

W ramach czterech zakończonych edycji Budżetu Obywatelskiego udało się sfinalizować ponad 400 zadań. Obecnie realizowane są kolejne 123 projekty w ramach V edycji, natomiast 6 maja rozpoczął się tegoroczny nabór wniosków. Propozycje można składać na papierze lub elektronicznie.

Do rozdysponowania na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe jest niespełna 9,5 mln zł. Dostępny jest również cennik, który ułatwia oszacowanie kosztów inwestycji. Dla przykładu remont chodnika został ustalony na 204 zł za metr kw., a budowa na placu zabaw karuzeli na 6 300 zł.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Formularz do wydrukowania, harmonogram oraz cennik są dostępne na stronie internetowej. Pomysły zgłaszać można również bez wychodzenia z domu za pośrednictwem generatora wniosków.

W ramach budżetu partycypacyjnego powstaje np. ”Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 54 przy ul. Kukuczki. Miasto ogłosiło przetarg na budowę boiska o wymiarach 30 na 62 metry. Zgodnie z założeniami, wykonawca powinien zrealizować inwestycję do 30 września br. Za tym projektem opowiedziało się w głosowaniu 12 775 częstochowian. Inne przedsięwzięcia to m.in. tężnia solankowa przy Promenadzie Niemena czy dozowniki z woreczkami na Rakowie.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Więcej: Trwa odbiór tężni solankowej przy Promenadzie Niemena
Więcej: ”OdKupmy” Raków

Miejska TV