AZS Mistrzem Polski Kadetów

Częstochowscy siatkarze wywalczyli złoto w Mistrzostwach Polski Kadetów w Szczytnie. W decydującym meczu Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa pokonał MOS Wola Warszawa 3:0.

Podopieczni Pawła Tomaszewskiego w fazie grupowej (8-10 maja) mierzyli się z drużynami SPKS Dunajec Nowy Sącz, AKS V LO Rzeszów oraz Trefl Gdańsk SA. W dwóch pierwszych spotkaniach generalnie przewagę mieli częstochowianie, wygrywając 3:1, natomiast w meczu o pierwsze miejsce w grupie B nasza drużyna zdominowała gdańszczan 3:0. W półfinale AZS pokonał z takim samym wynikiem wrocławską Gwardię, a 12 maja mierzył się z zespołem MOS Wola Warszawa.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W pierwszym secie częstochowianie grali ofensywnie i skutecznie. Utrzymali przewagę do trzeciej partii, kiedy z powodu urazu kostki Igor Gniecki musiał zostać zniesiony z boiska. Nasi kadeci tymczasowo oddali inicjatywę, ale kontuzjowany rozgrywający wrócił na parkiet, a o samym zwycięstwie zadecydował atak Mateusza Borkowskiego. Warszawiacy ulegli 3:0 (25:19, 25:23, 26:24). AZS został nowym mistrzem Polski.

KR
Filmy: AZS 2020 Częstochowa
Fot.: Polski Związek Piłki Siatkowej

Miejska TV