Tomograf WOŚP trafi do częstochowskiego szpitala

Zakończył się 52. Konkurs Ofert WOŚP. Na sprzęt dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych w całym kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała ponad 106 mln zł. Do częstochowskiego szpitala trafi nowoczesny tomograf komputerowy.

W trakcie trzydniowych negocjacji 7-9 maja zdecydowano o przeznaczeniu środków, które zebrano ok. czterech miesięcy temu. – Po rekordowym Finale mamy za sobą rekordowe zakupy sprzętu medycznego – powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Urządzenia oceniała 11-osobowa komisja, w skład której wchodziła prof. dr hab. n. med Elżbieta Jurkiewicz z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. – Nasze wymagania były bardzo wysokie i udało nam się wybrać najlepszy sprzęt. Ostatecznym beneficjentem tego sprzętu są dzieci, które już na niego czekają w szpitalach w całej Polsce – zauważyła.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Wśród obdarowanych placówek znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im NMP w Częstochowie, który otrzyma CT firmy Siemens. W sumie zakupiono 55 urządzeń medycznych, w tym dziewięć tego rodzaju tomografów komputerowych klasy wyższej. – Instalacja nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od udostępnienia firmie Siemens przygotowanej przez szpital pracowni – informuje Aneta Głowacka z Fundacji.

Był to pierwszy Konkurs Ofert organizowany w oparciu o wynik 27. Finału WOŚP, a jednocześnie największy w historii orkiestry. Jesienią tego roku planowana jest jeszcze jedna tura zakupów, która będzie dotyczyć m.in. mobilnych aparatów RTG i ultrasonografów.

KR
Źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Miejska TV